Tekin Bilişim ve Bilgi Teknolojileri |


Logo Bir firmayı anlatan ufak bir amblem, simge, çağrıştırıcı görevini üstlenen bir ikondur. Logo kısaca böyle tanımlanacağı gibi logo tasarım terimi daha derin anlamlar da içermektedir. Logo taşıdığı anlamlar ile markanın görünen yüzü olur ve onu temsil eder.

Firmamıza göre logo tasarımı bir firmayı, bir kurumu anlatan ikondan öte anlamlar içerir. Bir logoyu tasarlarken bir çok kıstasa dikkat etmekteyiz. Firmanın yapısı, o firmanın kurumsal seviyesi, bulunduğu sektör ve sektöründe kullanılan araçlara kadar inceleme yapılmaktadır.

Logo kelimesi ile amblem kelimesi bir biriyle aynı özellikleri taşımaktadır. Hatta eş anlamlı denilebilir. Amblem (Fransızca: emblème) (imlek, belirtke), bir fikri veya bir kurumu temsil eden görsel simgedir.

20. yy’ın sonlarından itibaren Türkçe’de görülen İngilizceleşme eğilimiyle, “logo” sözcüğü de amblem yerine sıklıkla kullanılır olmuştur.

Logo Tasarımı kelimesini Türkçe olarak en iyi tanımlayan kelime İmlek ‘tir. Bunun için TDK ‘nın tanımı da; "Bir kurum veya kuruluşun kendine seçtiği, bazı ticaret eşyası üzerine konulan, o eşyayı üreten veya satanı tanıtan resim, harf vb. özel işaret, logo" şeklindedir.

TALEPLERİNİZİ BİZE İLETİN SİZİNLE İRTİBATA GEÇELİM

Güvenilir bir firma arıyorsanız ve araştırmaktan yorulduysanız, biran önce hayallerinizi hayata geçirmek için bize yazın, hemen sizinle irtibata geçelim.

Adınız Soyadınız
Mail Adresiniz
İletişim Numaranız
Mesajınız

Formu Gönder